Haber Detayı
18 Mart 2020 - Çarşamba 18:05 Bu haber 83 kez okundu
 
Ticari Taksiler Dezenfekte Edildi
...
Düzce Belediyesi Haberi


 

Düzce Belediyesi,  korona virüsüne yönelik aldığı tedbirler kapsamında şehrin bir çok noktasında ilaçlama ve dezenfekte işlemlerini düzenli olarak sürdürüyor.

65. Hükümet, Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer ve Düzce Şoförler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Düzce Belediyesi tarafından İl Merkezinde bulunan tüm ticari taksilerin dezenfekte edilmesi kararı alındı. Bu kapsamda Başkan Özlü’nün talimatları ile Düzce Eski Film Platosunun olduğu alanda, yeni tip korona virüsüne (kovid-19) karşı ticari taksilerde dezenfekte işlemi yapıldı.

Korona virüsü tehdidine karşı Düzce Belediyesi oluşturduğu özel bir ekiple yoğun dezenfekte çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor. Düzce Belediyesi ekipleri, kent genelinde hizmet veren ticari taksilerde ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, giydikleri özel kıyafetlerle püskürtmeli ve buharlı dezenfeksiyon makineleri ile ticari taksilerin içerisinde mikropların direnç kazanmasını engelleyen dezenfeksiyon işlemi yaptı.

 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çalışma alanını ziyaret ederek inceleme yaptı.

Düzce Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz yaptığı açıklamada, “Araçlarımızın tamamını ilaçlatıyoruz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla araçlarımızı kullanabilir” dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Ticari, Taksiler, Dezenfekte, Edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı