Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 17:30 Bu haber 266 kez okundu
 
Toplum Destekli Polislerden Çocuklara Özel İlgi
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Düzce Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, korona virüs salgını sonrasında normalleşme sürecinde hatalı maske kullanan ve sosyal mesafesine dikkat etmeyen vatandaşları uyardı. Polisler açtıkları stantla ayrıca maskesi olmayan çocuklara maske takıp, kolonya döktüler.

Korona virüs salgınını önlemek üzere alınan tedbirlerin sona erdirilerek normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte rehavetin olmaması amacıyla Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri sokak ve caddelerde önlem almaya devam ediyor. Bu kapsamda Düzce Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, İstanbul Caddesi üzerinde uygulama yaptı. Merkez Camii önünde stant açan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşları korona virüsten korunma yollarını, maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarını anlatan afişler asarak uyarılarda bulundular.

Normalleşme sürecinde rehavete kapılan, hatalı maske takan, maskesiz dışarı çıkan ve sosyal mesafeye dikkat etmeyen vatandaşları uyardılar.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri 18 yaş altı genç ve çocukların da dışarı çıkmalarından dolayı ailelere özel uyarılarda yaptılar. Maskesi olmayan çocuklara maske veren polisler, maske takmayı sevmeyen ve ebeveynlerinde uyarılarını dinlemeyen çocuklara da yine şefkatle maskelerini takarak, maske takmaları gerektiğini anlattılar. Çocuklara polisler ayrıca kolonya dökerek korona virüs uyarılarının bulunduğu broşürler verdiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Toplum, Destekli, Polislerden, Çocuklara, Özel, İlgi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı