Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 14:44 Bu haber 345 kez okundu
 
Tur firmaları için okullar tatil edilmedi
...
Haberi


Halkın sağlığını hiçe sayan tur şirketleri, insanların bir arada bulunmasının tehlikeli olduğu dönemi fırsata çevirmeye çalışıyor.

Okulların eğitime ara vermesi ile birlikte bunu fırsat olarak gören bazı tur şirketleri, ülkede Korona virüse karşı üst düzey önlemler alınırken durumun ciddiyetini kavrayamayan tur firmalarının tur düzenlemesi tepkilere neden oldu. İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile tur izni veren TURSAB’ın nasıl böyle bir riske girdiği ise anlaşılamazken akılları karıştırdı.


Dünya genelinde Korona Virüs’ten binlerce insan hayatını kaybederken, Türkiye’de de ciddi önlemler alınıyor. Bu kapsamda okullar tatil edildi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’da okullarda eğitime ara verilmesiyle ilgili olarak; “Okullar tatil edilmedi sadece ara verildi. Çocuklarını kalabalık yerlerden uzak tutun” açıklaması yapmasına karşın Düzce’de bazı tur şirketleri verilen arayı fırsata çevirmek için harekete geçti. Durumun ciddiyetini kavrayamayan tur şirketi Türkiye’nin birçok yerine reklamlarında indirimli olduğunu söyleyerek turlar düzenliyor. Tur şirketinin insanların kalabalık ortamlardan uzak durması için çeşitli tedbirlerin alındığı eğlence merkezlerinden kafelere heryerin kapatıldığı olağanüstü durumda nasıl bir vicdanla tur düzenlediği anlaşılamazken, vatandaşların tepkisine neden oldu.

TURSAB ve İl Müdürlüğü ne yapıyor?
Diğer taraftan şirketlerin her türlü tur düzenlemesi için yetki ve izin verdiği TURSAB’ın nasıl tur izinlerini verdiği ve Turizm İl Müdürlüğü’nün nasıl onay verdiği ise akılları karıştırdı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Tur, firmaları, için, okullar, tatil, edilmedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ehil insana canım feda olsun; Ayağı öpülse öperim onun. Bir de git ehil olmayanla konuş: Cehennem ne imiş görmüş olursun…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı