Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 14:22 Bu haber 999 kez okundu
 
Turistler Vali Atay’dan Yardım Bekliyor
...
GÜNDEM Haberi


Türkiye’nin ilk tescilli şelalelerinden kamp alanlarına, mavi bayraklı kumsallarından de mağara, kanyon, yayla ve ormanlarına kadar birçok turizm değerlerine sahip Düzce’de her şey var. Ancak bu değerlere ulaşımı sağlayan tabelalar maalesef eksik. Yetkililer ise bu durumu bilmelerine rağmen halen herhangi bir çalışma yapmaması vatandaşları çileden çıkartıyor. Düzce’yi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler ise Düzce’nin turizm değerlerine giderken kaybolmaktan bıktıklarını dile getiriyorlar. Görevine yeni başlayan Vali Cevdet Atay’ın soruna çözüm bulması ise vatandaşların en büyük temennisi.

Düzce var olan turizm değerleri ile Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden. Kanyon, mağara, yayla, spor, kış, deniz turizmi gibi birçok turizmin aynı zaman diliminde yapılabildiği eşsiz şehirlerden bir tanesi. Ancak turizm bölgelerine gidişte yaşanan hen game ve karmaşa insanları daha başlamadan Düzce’yi gezmekten vazgeçirmeye yetiyor. Özellikle orman içinde gittiği yer belli olmayan yollarda vatandaşlar adeta oryantiring yapmak zorunda kalırken, bu durum Düzce’yi gezmek için yüzlerce ve binlerce kilometre uzaktan gelen yerli ve yabancı turistlerin daha yolun başında gezilerden vazgeçmesine neden oluyor. Bu durum ise Düzce’yi turizmiyle ön plana çıkartmak için çalışmalar yapan başta Düzce Belediyesi olmak üzere resmi ve sivil kurum, kuruluşların emeklerini heba ediyor.

Yollardaki tabelaları düzenlemek bu kadar mı zor?

Diğer taraftan turizm bölgelerine giden birçok yolda tabela bulunmazken bazı yollarda ise tabelalar iç içe geçmiş durumda. Bu tabelalar önünde bekleyen vatandaşlar gidecekleri yerleri bulabilmek için adeta bulmaca çözmek zorunda kalıyor. Oysa her bölge için ayrı tabela yerine bütün noktalar bir araya toparlanınca ne vatandaşlar bulmaca çözmek zorunda kalacak nede yemyeşil ormanlarda görüntü kirliliği yaşanacak.

Düzce’yi gezmeye gelen vatandaşlar ise tabelalar konusunda Düzce’ye yeni atanan Vali Cevdet Atay’dan çözüm bekliyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Turistler, Vali, Atay’dan, Yardım, Bekliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı