Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 11:47 Bu haber 258 kez okundu
 
Yeni 112 Başhekimliği için düğmeye basıldı
...
GÜNDEM Haberi


Düzce Sağlık İl Müdürlüğü sağlıkta Düzce’nin gelişmesi için yatırımlarına devam ediyor. Düzce Valisi Cevdet Atay, gelir gelmez destek verdiği proje ile birlikte Aziziye Mahallesi’nde bulunan ve artık işlevsellikten uzak görev yapmaya çalışan 112 Başhekimliği binası yıkılarak yerine içersinde aile hekimliği’nin de bulunduğu daha modern ve kullanışlı bina yapılacak.


Düzce’de sağlık yatırımları devam ediyor. Özellikle Atatürk Devlet Hastanesi’nde yapılan değişimlerin ve yeniliklerin ardından bu defa da 112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği için düğmeye basıldı. Sağlık vakalarında ilk aranan kurum olan ve yılda binlerce hayat kurtaran 112 Acil Sağlık ekipleri, yapılacak yeni bina ile çok dahja kullanışlı binaya kavuşacak.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği’nin yanı sıra Aile Sağlığı Merkezi, sağlıklşı yaşam merkezi ile afet zamanlarında her türlü zorlu koşullarda insanları hayata tutunmaları için çalışan Ulusal Medikal Arama Kurtarma (UMKE) de yeni binada yer alacak. Eski binanın yıkımına başlandı. Kısa sürede yıkımı tamamlanacak olan binanın yerine yapılac bina için ihaleye çıkılacak. İhalenin ardından ise Eylül ayında yeni binanın yapımına başlanması planlanıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Yeni, 112, Başhekimliği, için, düğmeye, basıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı