Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 14:15 Bu haber 293 kez okundu
 
Yetkililer Dikkat
Türkiye genelinde emniyet ekiplerinin hummalı çalışması ile karayolu ile kaçakçılık yapamayan, başta terör örgütleri ve suç simsarları yeni yöntemlere yöneldiler. Yeni yöntem olarak kargo şirketlerini kullanmaya başladıkları öğrenildi. Yeni yöntem ise pes dedirtti.
ASAYİŞ Haberi


 

Kaçakçılıktan ciddi gelir elde eden terör örgütleri ve suç simsarları, başta sigara kaçakçılığı olmak üzere birçok kaçakçılığı karayolu üzerinde yapılan sıkı denetimler nedeniyle yapamadıkları ve kargo şirketlerini yönelerek çuvallar dolusu sigara kaçakçılığını kargolarla yaptıkları öğrenildi. Düzce ilinin de doğu ve güneydoğu illerinden gelen kargo şirketlerinin aktarma noktası olduğundan önemli yer tutması nedeniyle ilimizden İstanbul’a sevkinin kargo şirketlerine verilen kargolarla sağlandığı iddia edildi.

Aynı şekilde uyuşturucu kaçakçılarının da bu yöntemle diğer illere sevkiyat yaptıkları da iddialar arasında yer aldı.

Yetkililerin kargolar üzerinden yapılan kaçakçılık ve uyuşturucu kaçakçılığına karşı ne gibi önlemler aldığı ise kamuoyunda merak ediliyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Yetkililer, Dikkat,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı